sobota, 30 kwietnia 2011

Koty Perskie: Zdjęcia

Koty Perskie: Zdjęcia

Zdjęcia

kot perski trikolor

Koty perskie

Koty pożywienie powinny dostawać kilka razy dziennie bo zdechną. Codziennie również powinny mieć zmienianą wodę jak i zaś  posłanie. Koty perskie są kanapowe więc dlatego powinniśmy im wyczyszczać legowisko. Koty  muszą przynajmniej wiosną wychodzić na dwór  lub na działkę. Koty perskie nie lubią chodzić po oknach. Ważne !!!!!!

Zasady!!!!

1.Kot codziennie powinien dostawać jedzenie i czystą wodę.
2. Należy się z nim bawić.
3. Należy zmieniać legowisko.
4. Kot powinien przynajmniej  na wiosnę zostać wypuszczany na powietrze.
5.Ten kto ma  kota , musi zapewnić mu całe wyposażenie.



kot perski złoty

Pielęgnacja

Futro


Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest czesanie. Ich okrywa włosowa jest gęsta i długa. Specyficznym rodzajem włosów są wibrysy czyli włosy czuciowe. Umiejscowione są głównie na głowie tworząc wąsy i brwi. Do czesania kota należy przyzwyczajać od małego. Dorosły dobrze wychowany pers nie powinien sprawiać swemu właścicielowi problemów przy czesaniu, oraz innych zabiegach pielęgnacyjnych. Ważną rzeczą jest odpowiedni sprzęt tzn. grzebienie i szczotki. Doskonałe do rozczesywania są szczotki z rzadkimi metalowymi zębami. Głowę i łapy należy czesać grzebieniem o bardzo małych, metalowych gęstych ząbkach. Jeżeli przy rozczesywaniu natrafimy na kępkę splątanych włosów, należy je delikatnie rozerwać, mogą do tego celu służyć specjalne środki w areozolu do rozczesywania sfilcowanej sierści. Po dokładnym rozczesaniu należy wyczesać martwy włos i usunąć kurz z futra.



Istotnym kosmetykiem do pielęgnacji futra kota jest puder, który można kupić w sklepie zoologicznym, lub też można użyć delikatnego pudru dla dzieci. Zabieg ten wykonujemy posypując pudrem korpus, ogon, kryzę na szyi, łapy, brzuch i pachwiny, następnie puder należy lekko wetrzeć, a nadmiar otrzepać. Na następny dzień efekt będzie widoczny natychmiast - futro będzie bardziej puszyste i mniej podatne na spliśnienia.
Puszysty ogon jest jego wielką ozdobą. Jednak wymaga on najmniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Czesać go należy rzadko i bardzo delikatnie.





Oczy
Koty perskie mają duże, okrągłe, szeroko otwarte oczy, o pięknym, czystym kolorze. Powinny być one suche. Zapłakane oczy są spowodowane silnym spłaszczeniem części twarzowej głowy kota lub chorobą oczu. Usunięcie łzawych wycieków przeprowadzany jest w niektórych lecznicach weterynaryjnych, można także samemu oczyszczać oczy używając do tego celu specjalnych kropli lub przegotowaną wodę.
Przeciętny kot domowy widzi kilkakrotnie lepiej niż przeciętny człowiek, co wynika ze stosunkowo znacznie większego zagęszczenia w siatkówce elementów światłoczułych (pręcików) w porównaniu z elementami odbierającymi kolory (czopkami). Dostęp światła do wyściełającej dno oka siatkówki reguluje stopień rozszerzenia szczelinowatej źrenicy, która przy silnym oświetleniu przybiera wygląd pionowej kreseczki w pięknie ubarwionej tęczówce. W gęstniejącym mroku natomiast, wybitnie pomaga w widzeniu warstwa odblaskowa (tapetum) leżąca na dnie oka, ale za siatkówką. Sprawia ona, że światłoczułe zakończenie nerwowe, owe pręciki, otrzymują zdwojoną ilość energii świetlnej: od przodu bezpośrednio ze źrenicy, plus od tyłu z błony odblaskowej. Ten mechanizm wzmacniający charakteryzuje zresztą nie tylko koty, ale także inne gatunki zwierząt aktywnych w nocy.




Uszy.
Zabieg czyszczenia uszu wykonuje się wacikiem nasączonym preparatem do czyszczenia uszu dla kotów, lub oliwką dla dzieci. W przypadku zauważenia np. wycieku z ucha, silnego zaczerwienienia bądź niemiłego zapachu z ucha, należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza. Choroby uszu mogą być poważne i trudne do wyleczenia.



ICH SŁUCH BIJE NAS O GŁOWĘ
Koty wychwytują niskie dźwięki podobnie jak człowiek. W przypadku dżwięków wysokich osiągają jednak o wiele lepsze od nas rezultaty. Wychowywany w mieszkaniu zachowuje zdolność drapieżnika: z odległości 20 metrów rozróżnia hałasy, których źródła są od siebie oddalone o zaledwie 8 cm. Może też rozpoznać półtonową różnicę między dwoma dźwiękami. To rozróżnienie jest możliwe dzięki temu, że dźwięk przybywający z jednej strony osiąga najpierw jedno ucho, a po ułamku sekundy - drugie.


Zęby.
Zdrowy kot ma mocne, białe zęby. Dorosły kot ma 30 zębów: 12 siekaczy, 4 kły, 10 przedtrzonowców i 4 trzonowce. Kocię ma 26 zębów mlecznych. Żuchwa w stosunku do szczęki powinna być ustawiona równo, jakiekolwiek jej skrzywienie jest wadą.
Kamień nazębny osiadający na zębach może doprowadzić do chorób dziąseł. Usunąć go można przy pomocy specjalnych past dla kotów.











Barwa sierści

Rozmaite odmiany barwne (czarna, biała, ruda,niebieska,kremowa i inne , jest ich około 160. Również kolor oczu może być różny: niebieski, pomarańczowy lub mieszany (jedno niebieskie drugie pomarańczowe)

Osobliwość persów

Koty  Persy są bardzo spokojnie. Czasami zdarza się taka sytuacja, że gdy jadą w samochodzie bywają bardzo hałaśliwe. Są też bardzo miłe dla ludzie, stosunki między innymi zwierzętami miewają groźne. Persy są  bardzo łagodne. Nie mają jednak  talentów łowczych. Koty perskie są udomowione oraz kanapowe.

Długość życia - waga-ilość kociąt w miocie

Długość życia:
12-15 lat

Waga:
2,4-6kg

Ilość kociąt w miocie:
 3-7 kociąt (przeciętnie)

Długość życia - waga-ilość kociąt w miocie

Długość życia:
12-15 lat

Waga:
2,4-6kg

Ilość kociąt w miocie:
 3-7 kociąt (przeciętnie)

Od kiedy żyją koty perskie?

Koty Perskie-jedna ze starszych ras kotów na tym świecie,zaliczana do długowłosych . Jest to najpopularniejsza  rasa kota na świecie. W Europie pojawiła się w wieku XV .